laupäev, 5. mai 2018

Vormsilased 23. üle-eestilistel käsitööpäevadel Haapsalus

Nõnda kajastas Lääne Elu meie tegemisi 4. mail 2018 Haapsalus. Artikkel avaldatud Lääne Elu veebiväljaandes.


Käsitöömeistrid said kokku Haapsalus

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee


Vormsilaste Marju Tamme ja Yngve Rosenbladi käed ei puhanud ka ettekandeid kuulates. Foto Arvo Tarmula


Täna ja homme on Läänemaal üle 130 käsitöölise, kes osalevad 23. üle-eestilistel käsitööpäevadel. Tänavu kannavad käsitööpäevad nime “Tehtud Läänemaal”.
Seekordseid käsitööpäevi korraldavad Haapsalu käsitööselts ja Haapsalu kutsehariduskeskus. Haapsalu käsitööseltsi eestvedaja Mirje Simsi sõnul oli reede seminaripäev, laupäeval saavad aga kokku tulnud käsitöölised külastada Haapsalu käsitööpoode, väikeettevõtjaid, muuseume ja kohvikuid. „Töötubade poolest on kõige põnevamad kindlasti Puise ninal toimuv kohaliku käsitlöö päev ja ka Rõude muuseum,” rääkis Sims.
Seminaripäeva ettekannete rääkisid kohalikud Läänemaaga seotud käsitöölised oma ettevõtmistest. Haapsalu kutsehariduskeskuse käsitööõpetaja Marju Heldema sõnul olid kohapeal oma tegevust tutvustanud käsitöölised enamikus sellised, kes teevad käsitööd oma põhitöö kõrvalt, kuid kelle jaoks see kösitöö on enamat kui hobi.
Näiteks Mari-Liis ja Tõnu Parbuse pereettevõte PuudWood teeb puidust lipusnõelu, kõrvarõngaid, mansetinööpe jms; Agni Laatsi firma AgniFELT teeb aga vilditud rõivaid, mida kaunistab loodusliku trükiga ning Triin Jugapuu tutvustas oma nukkude tegemist ja müüki.
Marju Heldema ütles, et neid ettekandeid oli tal endal väga huvitav kuulata, sest seal oli juttu ka tootekujundusest ja ettevõtluse algetest.
Mirje Simsi sõnul pakkusid üllatuse vormsilasted Marju Tamm ja Yngve Rosenblad, kes tutvustasid vormsi rahvariideid koos talharpa muusikaga.
Kolm esinejat astusid kokkutulnute ette video kaudu: Kaili Maide Rootsist, Mari Paalmäe Luxemburgist ja Urve Trumm Šotimaalt. Marju Heldema sõnul olid kõik kolm Läänemaalt pärit või Läänemaaga seotud ning kõik nad rääkisid käsitöö tähendusest võõrsil elades.
Seminaripäeva lõpetas Siiri Reimann rääkides käsitöö õpetamisest Haapsalu koolides ning kokkutulnud heitsid pilgu ka Haapsalu kutsehariduskeskuse käsitööklassidele.
Reede õhtu lõppeb aga peoõhtuga, kus külalised näevad-kuulevad kohalikku kultuuri: esineb tantsugrupp Black Coffee ning Ilona Aasvere ja Tõun.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar