neljapäev, 7. detsember 2023

Ka sel aastal käis Vormsi Käsitöö Selts Mardilaadal

 Mardilaat toimus traditsiooniliselt Tallinnas, 9.-11. novembril 2023. Meie väljapanek lähtus Vormsi pärandkultuurist ja esindajad olid Vormsi rahvarõivastes. Neljapäeval olid esinduses Marju Tamm ja Sabine Burger, reedel Ene Rand ja Kristina Rajando, laupäeval Ene Rand ja Sirje Veedler. Väljapaneku aitasid kohale Koit Isberg ja Algor Streng, kujundas Kristina Rajando. 

Vormsi Käsitöö Seltsi liige Ene Rand on käinud Mardilaadal esimesest korrast alates, paar korda küll vahele jäänud, aga kohal oli ta seltsi ja Vormsit esindamas ka sel aastal. Ene sõnul on Mardilaat käsitööpidu küll, juba osalemine ise ja võimalus valikuliselt  käsitöötubades uusi oskusi omandada ning teiste käsitöölistega suhelda. Ene rõõmustab:  “Koolitüdrukutest käisid Mardilaadal Liisbeth, Andra Nora, Eleriin, Anni, Liise, Janeli, Mari-Liis, Margaret, Egelin. Ka neil oli võimalus leida enda jaoks midagi huvitavat, mis sobib. Varem on tehtud näiteks rookrooni. Eleriin ja Anni käisid Vormsi boksis ka müüja ametit proovimas. Sel aastal oli palju uusi tegijaid, erilist rõõmu tegi see, et ka Ruhnu saar oli seekord esindatud.” Ene tänab lapsevanemaid, et nad usaldasid oma lapsed nendega kaasa suurele laadale.

Eleriin Ojasoo käis Mardilaadal esimest korda. Eleriin: “Vormsi boksis müüjana tegutseda oli huvitav uus kogemus”. Lisaks sai Eleriin käia kahes töötoas ja õppis tegema puuaugupiste kaelakeed. Eleriin soovitab ka teistelegi mardilaadale järgmisel korral minna, sest seal on palju erinevaid müüjaid ja inimesi, saab teha tutvust nende huvitavate asjadega.

Vormsi Käsitöö Seltsi juhatus tänab Vormsi Vallavalitsust toetuse eest (boksirent + transpordikulud). Vormsi Käsitöö Seltsi juhatuse liige Kristina Rajando: “Ja mõistagi soovime, et meie meistrid ei väsiks ja jaksaksid ikka ilusat Vormsi pärandit nähtavaks kududa-sepistada või muul viisil esile tuua.”

Tekst Veronika IsbergSirje ja Ene Mardilaadal Vormsi boksis. Foto Veronika Isberg


Mardilaata avastamas. Fotod Eleriin Ojasoo

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar